EU Flag Ukrainian Flag
EU-FINSTAR
(Проект технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні)

Ua  En

Бенефіціари проекту:
НБУ

Міністерство фінансів

НКЦПФР

Нацкомфінпослуг


Проект фінансується ЄС:


Проект впроваджується
консорціумом компаній
на чолі з Human Dynamics:
Новини фінринків

Адміністративна рада затвердила нову структуру Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
04 грудня, 15:16

Адміністративна рада затвердила нову структуру Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Адміністративна рада затвердила нову структуру Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Таке рішення було прийняте на засіданні 03 грудня 2015 року.
 
"Наявна структура Фонду створювалася у 2012 році. Тоді ніхто не планував очищення банківської системи. З початку 2014 року до Фонду було направлено 63 банки. В результаті, сьогодні Фонд гарантування для ефективного реагування на такі виклики, як пошук інвесторів для неплатоспроможних банків, управління їхніми активами, потребує реструктуризації. Нова структура розроблена за участі міжнародних експертів – спеціалістів Світового банку та Держказначейства США – та покликана зробити ФГВФО високоефективною структурою, здатною працювати в умовах поточного навантаження", - заявив голова адміністративної ради Фонду, перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук.
 
Перехід на нову організаційну структуру Фонду гарантування буде завершено до ІІ кварталу 2016 року.
 
"Зміна структури була вкрай необхідною для забезпечення ефективної роботи та інституційного зміцнення Фонду у відповідь на виклики сьогодення. Підготовча робота до реструктуризації розпочалася відразу після прийняття відповідного вдосконалення Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб. Основні нововведення в роботі Фонду з урахуванням кращих світових практик, передбачені з 01 січня 2016 року", - сказав директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін.
 
Згідно з рішенням, у Фонді буде створений департамент консолідованого продажу. Він буде супроводжувати управління активами та їх продаж у всіх неплатоспроможних банках, об’єднуючи функції, які на сьогодні належать до компетенції уповноважених осіб Фонду. Нова система дасть змогу підвищити прозорість і скоротити витрати на управління активами неплатоспроможних банків.
 
Для забезпечення консолідації активів неплатоспроможних банків у Фонді буде створено сховище даних, роботу якого забезпечить новостворений департамент інформаційних технологій. Планується, що саме це в подальшому стане платформою для консолідації фінансової та операційної діяльності неплатоспроможних банків.
 
Відповідно до нової структури також створюється департамент фінансових розслідувань, який буде займатися власникам і пов'язаними особами, дії або бездіяльність яких призвели до банкрутства банків. Крім того, до функцій департаменту належатиме упровадження антикорупційної програми всередині Фонду.
 
"Нова структура забезпечить абсолютну прозорість усіх процесів, пов’язаних з реалізацією майна банків, які знаходяться в Фонді, підвищить внутрішній контроль, що в результаті підвищить ефективність роботи Фонду. Цьому сприятиме набір ключового персоналу на відкритій конкурсній основі. Ми сподіваємось, що до роботи в Фонді будуть залучені високопрофесійні фахівці з бездоганною діловою репутацією. Початок цьому вже покладено", - підкреслив Олександр Писарук.
 
Зазначені заходи з реформування забезпечать збільшення надходжень, що дасть змогу Фонду виконати свої зобов’язання перед державою, кредиторами неплатоспроможних банків та ефективніше реалізовувати функції, передбачені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

bank.gov.ua

Інформаційні матеріали стосовно впровадження в Україні фінансової звітності за таксономією МСФЗ XBRL
Відеоновини
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє (укр. мовою).
Перший професійний форум аудиторів "Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг"
FINREP II: Пілотний проект створення карти відповідностей (mapping) для таксономії МСФЗ
Аудиторська реформа в Україні
Пенсійна реформа в Україні
Financial Times: Вадим Храмов про Україну (Bank of America Merrill Lynch)
Чи повинен Донбас отримати особливий статус?
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Архів відеоновин
Матеріали конференцій у рамках циклу заходів «Реформа аудиту в Україні».
Матеріали конференції "Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє", яка пройшла в Києві 13 квітня 2016 р.