EU Flag Ukrainian Flag
EU-FINSTAR
(Проект технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні)

Ua  En

Бенефіціари проекту:
НБУ

Міністерство фінансів

НКЦПФР

Нацкомфінпослуг


Проект фінансується ЄС:


Проект впроваджується
консорціумом компаній
на чолі з Human Dynamics:
Новини фінринків

Національний банк повідомляє про завершення роботи Олександра Писарука на посаді першого заступника Голови Національного банку
10 грудня, 15:06

Національний банк повідомляє про завершення роботи Олександра Писарука на посаді першого заступника Голови Національного банку

Національний банк повідомляє про завершення роботи Олександра Писарука на посаді першого заступника Голови Національного банку України 31 грудня 2015 року.
 
Про планові зміни, які відбудуться найближчим часом у складі Правління, повідомила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.
 
"Олександр Писарук став справжнім  прикладом самовіданності та служіння державі на шляху оздоровлення та розбудови української банківської системи – від прийняття непопулярних, але вкрай необхідних рішень щодо виведення з ринку неплатоспроможних банків, а також банків, які займалися противоправною діяльністю, до початку боротьби з однією з найголовніших проблем банківської системи – кредитуванням пов’язаних осіб. На цьому шляху завдяки високопрофесійній роботі Олександра Писарука проведено стрес-тестування з подальшою рекапіталізацією найбільших банків, досягнуто значного прогресу у забезпеченні прозорої структури власності та розкриття кінцевих бенефіціарів українських банків, впроваджено законодавство щодо посилення відповідальності власників та керівництва банків за доведення банків до банкрутства", – прокоментувала завершення роботи Олександра Писарука Голова Національного банку.
 
Валерія Гонтарева наголосила, що Олександр Писарук у безпрецедентно короткі строки здійснив реформу системи банківського нагляду, створивши стійку основу та фундамент для її успішного функціонування у майбутньому. Зокрема, під його керівництвом було реформовано виїзний та безвиїзний банківський нагляд із запровадження методологічних підходів, що базуються на Базельских принципах банківського нагляду, підвищено ефективність роботи пруденційного блоку та розбудовано сучасну функцію ризик-менеджменту в Національному банку, розроблено оновлену нормативну базу щодо надання ліцензій небанківським фінансовим установам на проведення діяльності з обміну валют.
 
"Я дуже вдячний, що мені надали можливість зробити свій  внесок у розбудову української банківської системи й гідно виконати громадянський обов’язок. Моїх сил і професійного досвіду вистачило, аби виконати поставлені завдання та досягти конкретних результатів. Я повертаюсь до міжнародної діяльності, оскільки свою місію на цих теренах вважаю виконаною", – сказав Олександр Писарук.
 
Коментуючи майбутні зміни у складі Правління Національного банку України, Валерія Гонтарева повідомила, що першим заступником Голови буде призначено Якова Смолія (наразі обіймає посаду заступника Голови та відповідає за блок розрахункових операцій); заступником Голови, який відповідає за блок пруденційного нагляду, – Катерину Рожкову (наразі директор Департаменту банківського нагляду).
 
Олександр Писарук обіймає посаду першого заступника Голови з липня 2014 року. З жовтня 2010 до липня 2014 – регіональний керівник ING Корпоративного Банкінгу у Центральній та Східній Європі (Нідерланди).

bank.gov.ua

Інформаційні матеріали стосовно впровадження в Україні фінансової звітності за таксономією МСФЗ XBRL
Відеоновини
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє (укр. мовою).
Перший професійний форум аудиторів "Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг"
FINREP II: Пілотний проект створення карти відповідностей (mapping) для таксономії МСФЗ
Аудиторська реформа в Україні
Пенсійна реформа в Україні
Financial Times: Вадим Храмов про Україну (Bank of America Merrill Lynch)
Чи повинен Донбас отримати особливий статус?
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Архів відеоновин
Матеріали конференцій у рамках циклу заходів «Реформа аудиту в Україні».
Матеріали конференції "Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє", яка пройшла в Києві 13 квітня 2016 р.