EU Flag Ukrainian Flag
EU-FINSTAR
(Проект технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні)

Ua  En

Бенефіціари проекту:
НБУ

Міністерство фінансів

НКЦПФР

Нацкомфінпослуг


Проект фінансується ЄС:


Проект впроваджується
консорціумом компаній
на чолі з Human Dynamics:
Новини фінринків

Національний банк визначив розміри коригуючих коефіцієнтів для застави за кредитами рефінансування
30 листопада, 13:15

Національний банк визначив розміри коригуючих коефіцієнтів для застави за кредитами рефінансування

Національний банк України затвердив розміри коригуючих коефіцієнтів за видами активів, які з 01 грудня 2015 року прийматимуться ним як забезпечення виконання зобов’язань за операціями з рефінансування та операціями прямого репо відповідно до постанови Правління Національного банку України від 17 вересня 2015 року № 615 "Про затвердження Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи". Про це йдеться в наказі Національного банку України від 27 листопада 2015 року № 345-од "Про затвердження розмірів коригуючих коефіцієнтів та граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна)".
 
Раніше Національний банк застосовував коригуючі коефіцієнти лише для застави, яка приймається ним як забезпечення виконання зобов’язань за стабілізаційними кредитами.
 
Метою застосування коригуючих коефіцієнтів є мінімізація втрат Національного банку України в разі реалізації процентного ризику, валютного ризику та ризику ліквідності, що призводять до зменшення справедливої вартості прийнятої ним застави. Коригуючі коефіцієнти застосовуються до справедливої вартості застави та залежать від її основних характеристик. Так Національний банк визначив стандартні коригуючі коефіцієнти для облігацій внутрішньої державної позики, згрупованих за такими характеристиками, як валюта номіналу, залишковий строк до погашення, розмір купона та наявність додаткових умов (наприклад, індексація або погашення шляхом амортизації). Коригуючий коефіцієнт для іноземної валюти визначено в розмірі 95%.
 
Також затверджено розмір граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна), передбачений Постановою № 615, на рівні 5%. Це означає, що Національний банк  вимагатиме від банку внесення додаткових активів для забезпечення виконання зобов’язань за операціями з рефінансування лише в разі зменшення справедливої вартості застави за кредитом рефінансування з урахуванням коригуючих коефіцієнтів більше, ніж на 5%. Зменшення справедливої вартості застави в межах 5% буде покриватися за рахунок коригуючих коефіцієнтів.

bank.gov.ua

Інформаційні матеріали стосовно впровадження в Україні фінансової звітності за таксономією МСФЗ XBRL
Відеоновини
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє (укр. мовою).
Перший професійний форум аудиторів "Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг"
FINREP II: Пілотний проект створення карти відповідностей (mapping) для таксономії МСФЗ
Аудиторська реформа в Україні
Пенсійна реформа в Україні
Financial Times: Вадим Храмов про Україну (Bank of America Merrill Lynch)
Чи повинен Донбас отримати особливий статус?
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Архів відеоновин
Матеріали конференцій у рамках циклу заходів «Реформа аудиту в Україні».
Матеріали конференції "Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє", яка пройшла в Києві 13 квітня 2016 р.