EU Flag Ukrainian Flag
EU-FINSTAR
(Проект технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні)

Ua  En

Бенефіціари проекту:
НБУ

Міністерство фінансів

НКЦПФР

Нацкомфінпослуг


Проект фінансується ЄС:


Проект впроваджується
консорціумом компаній
на чолі з Human Dynamics:
Новини фінринків

Національний банк за 2018 рік направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 50 фінансових установ
29 січня, 14:29

Національний банк за 2018 рік направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 50 фінансових установ

Національний банк України в межах  взаємодії із  Державною службою фінансового моніторингу України та правоохоронними органами у 2018 році надав їм відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність.

Ці дані були отримані під час здійснення перевірок з питань фінансового моніторингу та щодо дотримання валютного законодавства (далі – валютний контроль).

Так, за 2018 рік Національний банк надіслав[1] Службі безпеки України інформацію стосовно 42 банків та 8 небанківських фінансових установ, а саме:

-          за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу надіслано 39 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів банків. Йдеться про фінансові операції на загальну суму понад 67,5 млрд грн, 68,1 млн дол США, 11,8 млн євро.;

-          за результатами валютного контролю з метою реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю надіслано 17[2] листів про великомасштабні операції клієнтів банків на загальну суму більше 839,6 млн. грн., 738,4 млн. дол. США, 8,8 млн. євро, 57,2 млн. руб.

Також впродовж 2018 року НБУ надіслав  до Національного антикорупційного бюро України  сім повідомлень про підозрілі фінансові операції банківських клієнтів.

Надана  правоохоронцям  інформація здебільшого стосувалась проведення клієнтами банків фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов'язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування.

Аналогічна інформація надсилалась Національним банком до спеціально уповноваженого органу - Державної служби фінансового моніторингу України -відповідно до Договору про співробітництво та обмін інформацією.

Нагадаємо, Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) у своєму звіті 30 січня 2018 року підтвердив, що Україна є надійною юрисдикцією у питаннях боротьби з відмиванням коштів й фінансуванням тероризму, а також звернув увагу на високий рівень регуляторної та наглядової діяльності за банківським сектором.

[1] Згідно із статтею 18 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю".

[2] З яких 11 листів, як такі, що містять інформацію, отриману за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу та валютного контролю, включені до вказаної вище кількості листів, надісланих Національним банком України до Служби безпеки України за результатами перевірок з питань фінансового моніторингу.

bank.gov.ua

Матеріали конференцій у рамках циклу заходів «Реформа аудиту в Україні».
Відеоновини
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє (укр. мовою).
Перший професійний форум аудиторів "Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг"
FINREP II: Пілотний проект створення карти відповідностей (mapping) для таксономії МСФЗ
Аудиторська реформа в Україні
Пенсійна реформа в Україні
Financial Times: Вадим Храмов про Україну (Bank of America Merrill Lynch)
Чи повинен Донбас отримати особливий статус?
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Архів відеоновин
Матеріали конференції "Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє", яка пройшла в Києві 13 квітня 2016 р.