EU Flag Ukrainian Flag
EU-FINSTAR
(Проект технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні)

Ua  En

Бенефіціари проекту:
НБУ

Міністерство фінансів

НКЦПФР

Нацкомфінпослуг


Проект фінансується ЄС:


Проект впроваджується
консорціумом компаній
на чолі з Human Dynamics:
Новини фінринків

Оприлюднена Програма дій Національного банку на 2019 рік
16 січня, 14:00

Оприлюднена Програма дій Національного банку на 2019 рік

Національний банк України оприлюднив Програму дій на 2019 рік, яка є дорожньою картою для реалізації середньострокової Стратегії центрального банку впродовж цього року.

Ухвалена та публічно презентована навесні 2018 року Стратегія встановлює сім ключових цілей для Національного банку. Оприлюднивши цей документ, Національний банк як сучасний, відкритий, незалежний та ефективний центральний банк публічно зобов’язався докласти максимум зусиль для забезпечення низької інфляції, стабільної, прозорої та ефективної банківської системи, відновлення кредитування, ефективного регулювання фінансового сектора, вільного руху капіталу та фінансової інклюзії.

Зокрема, у поточному році Національний банк продовжуватиме скеровувати свою діяльність на виконання цих стратегічних цілей, щоб створити сприятливе середовище для учасників фінансової екосистеми – від банків до бізнесу, від споживачів фінансових послуг до тих осіб, які позбавлені доступу до них.

Програма дій на 2019 рік оцінює поточний прогрес у втіленні Стратегії, досягнутий минулого року, та містить чіткий перелік дій та ключових активностей регулятора, а також аналіз внутрішніх і зовнішніх ризиків, які можуть стати на завади реалізації цих заходів. Кожна з дій та активностей центробанку має зазначений строк виконання та оцінку очікуваних ефектів від їх реалізації для фінансової екосистеми.

Водночас Національний банк є учасником фінансової екосистеми, і його здатність втілювати стратегічні цілі в багатьох випадках прямо залежить і від дій інших її учасників. Національний банк відкритий до конструктивної співпраці з усіма стейкхолдерами – клієнтами Національного банку та закликає разом працювати над розвитком економіки та фінансової системи України.

"Звичайно, пройти шлях до стійкої економіки і розвинутої та стабільної фінансової системи ми не можемо самотужки – це потребує спільної роботи Національного банку і вас – банків, бізнесу, державних органів, експертної спільноти та медіа", – наголосив Голова Національного банку Яків Смолій, презентуючи Програму дій сьогодні під час Зустрічі НБУ з клієнтами та партнерами.

Також, зазначається у Програмі дій, важливою передумовою досягнення стратегічних цілей Національного банку є відсутність суттєвих шоків у внутрішньому та зовнішньому середовищі. Реалізація окреслених ризиків може поставити під загрозу спроможність Національного банку втілити заплановану Програму дій.

"Зокрема, від стану глобальної економіки, розгортання протекціоністських настроїв у світі, динаміки цін на сировинні товари і апетитів інвесторів до країн, що розвиваються, залежить здатність знизити інфляцію та перейти до вільного руху капіталу. А посилення зовнішньої військової агресії може поставити під загрозу не лише потенційні досягнення, а й здобутки минулих років!", – йдеться у документі. Тим часом до потенційних ризиків Національний банк також відніс послаблення інтересу до країн, що розвиваються, та відплив капіталу з цих країн, а також посилення трудової міграції українців.

Ознайомитися з текстом Програми дій Національного банку на 2019 рік можна за посиланням.

bank.gov.ua

Матеріали конференцій у рамках циклу заходів «Реформа аудиту в Україні».
Відеоновини
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє (укр. мовою).
Перший професійний форум аудиторів "Європейське майбутнє ринку аудиторських послуг"
FINREP II: Пілотний проект створення карти відповідностей (mapping) для таксономії МСФЗ
Аудиторська реформа в Україні
Пенсійна реформа в Україні
Financial Times: Вадим Храмов про Україну (Bank of America Merrill Lynch)
Чи повинен Донбас отримати особливий статус?
Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, в програмі "Фінансовий тиждень"
Архів відеоновин
Матеріали конференції "Реформи у сфері обліку та аудиту в Україні - Європейське майбутнє", яка пройшла в Києві 13 квітня 2016 р.